Örömmel tájékoztatjuk a Tisztelt Váci lakosokat, hogy a Virágos Vácért mozgalom szervezői az idei évben is virágosításra invitálják városunk lakóit. A nagy sikerrel, immáron 18. alkalommal megrendezett Virágos Vác program keretében az igénylők május 15.-17. között vehetik át az összeállított virág csomagokat a már megszokott, Park u. 3. alatti telephelyünkön. A programhoz való jelentkezési határidő 2020. február 7. péntek 16 óra, a jelentkezési lapokat a Váci Polgármesteri Hivatal portáján (2600 Vác, Március 15. tér 11.) személyesen vagy postán megküldve nyújthatják be.

Továbbra is keressük a legszebb tavaszi virágoskerteket! Várjuk családi házak, társasházak,lépcsőházak, cégek és intézmények jelentkezését! Jelentkezési határidő: 2020. 05.29. Jelentkezés a fotók megküldésével történik az alábbi email címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. név, cím és telefonszám megadásával, vagy jelentkezését leadhatja a Váci Polgármesteri Hivatal portáján (2600 Vác, Március 15. tér 11.) személyesen vagy postán megküldve.

Jelentkezési lap letöltése

A verseny védnökei:
Matkovich Ilona polgármester és Marton Zsolt megyéspüspök

A virágosztás időpontjai: Kategória:

2020. május 15. péntek 10.00 – 15.00  TÁRSASHÁZ, INTÉZMÉNY, CÉG
2020. május 16. szombat 7.00 – 15.00  CSALÁDI HÁZ
2020. május 17. vasárnap 7.00 – 12.00  CSALÁDI HÁZ

A virágosztás helyszíne továbbra is Vác, Park u. 3.

VERSENYKATEGÓRIÁK:

1. Kertes házak esetében a Bíráló Bizottság első sorban az utcafronton vagy az utcáról a ház előtt kialakított előkertet vizsgálja, de ahol erre nincs lehetőség ott az erkélyek, ablakok virágosítását veszi figyelembe. A bírálati szempontok között szerepel a ház környékének általános rendezettsége és a növényzet ápoltsága.

2. Lakásszövetkezetek illetve társasházak, lépcsőházak kategóriájában az idén sem lakásonként kell pályázni! A lakók nevében csak a lakásszövetkezeti elnök vagy a társasház, lépcsőház közös képviselője pályázhat a lakások számának megjelölésével. Az elbírálás során a Bíráló Bizottság a társasház, lépcsőház (házszám) körüli zöldterületen az előkert, a virágágy kialakítását vizsgálja első sorban, de ahol erre nincs lehetőség ott az épület erkélyeinek, ablakainak egységes virágos képét bírálják, valamint továbbra is szempont a környezet tisztasága.

3. Intézmények kategóriában ugyancsak az összhatást vizsgálja a Bíráló Bizottság. Ez magába foglalja az adott intézményhez tartozó külső és belső területeknek, a növényzetnek a gondozottságát, de első sorban a várost díszítő virágosítást. Az egyes intézmények között három típust különböztetünk meg:
• oktatási intézmények;
• egyházi, egészségügyi, szociális intézmények, sportlétesítmények;
• vendéglátóhelyek, üzletek, üzemek, cégek.

4. Balkonok (erkélyek) kiemelt virágosításával új kategória került meghirdetésre 2018 évben. A Virágos Vác Verseny jelentkezőinek virágosítását bírálva sok szép virágos balkon volt látható. Ezek egy része a kertes házaknál, de jelentős részük a társasházaknál volt megfigyelhető. A virágpompával szemet gyönyörködtető és városunkat díszítő erkélyek a társasházakban az egyes lakók gondos munkálkodását dicsérik. Ez az új kategória továbbra is és egyre nagyobb számban őket szeretné nevesíteni és díjazni. További célja ennek az új kategóriának az is, hogy az emeletes házak csupasz erkélyei minél inkább virágosak legyenek a lakosság örömére. A kategóriában jelentkezhet olyan kertes ház, társasházi lakás, intézmény, cég, amely erkéllyel rendelkezik. A jelentkezést a jelentkezési lapon a virágos balkon felirat bekarikázásával kell jelölni. A társasházi lakások esetében fontos a jelentkezés során a pontos cím megadása (emelet/ajtó). A virágos balkonról fotók küldhető a nyár folyamán 2020. augusztus 14-ig az alábbi e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

Fontos tudnivalók:

• Akiknél a Bíráló Bizottság 2019 évben a jelentkezés feltételeinek megfelelően nem látta az utcáról a kiosztott, várost szépítendő virágokat kiültetve, azok jelentkezését 2020 évben nem fogadhatja el.
• Az idei évben is kiemelten odafigyelünk a virágos utcaképre a családi házas övezetben, valamint a társasházaknál a háztömbökre. A legvirágosabb utcák, társasházas utcarészek díjazásban részesülnek.
• Az egységcsomagot az igénylő (jelentkező) vagy annak meghatalmazottja írásos meghatalmazással veheti át. 

Sok örömet kívánnak a virágokhoz:
a Virágos Vácért mozgalom szervezői


Vác, 2020.01.24

sajdik kep.

A verseny védnökei:

Matkovich Ilona polgármester és Marton Zsolt megyéspüspök

 

 

A virágosztás időpontjai: Kategória:

 

2020. május 15. péntek 10.00 – 15.00 TÁRSASHÁZ, INTÉZMÉNY, CÉG

2020. május 16. szombat 7.00 – 15.00 CSALÁDI HÁZ

2020. május 17. vasárnap 7.00 – 12.00 CSALÁDI HÁZ

 

A virágosztás helyszíne:

 

A virágosztás helyszíne továbbra is Vác, Park u. 3.

 

 

VERSENYKATEGÓRIÁK:

 

1. Kertes házak esetében a Bíráló Bizottság első sorban az utcafronton vagy az utcáról a ház előtt kialakított előkertet vizsgálja, de ahol erre nincs lehetőség ott az erkélyek, ablakok virágosítását veszi figyelembe. A bírálati szempontok között szerepel a ház környékének általános rendezettsége és a növényzet ápoltsága.

 

2. Lakásszövetkezetek illetve társasházak, lépcsőházak kategóriájában az idén sem lakásonként kell pályázni! A lakók nevében csak a lakásszövetkezeti elnök vagy a társasház, lépcsőház közös képviselője pályázhat a lakások számának megjelölésével. Az elbírálás során a Bíráló Bizottság a társasház, lépcsőház (házszám) körüli zöldterületen az előkert, a virágágy kialakítását vizsgálja első sorban, de ahol erre nincs lehetőség ott az épület erkélyeinek, ablakainak egységes virágos képét bírálják, valamint továbbra is szempont a környezet tisztasága.

 

3. Intézmények kategóriában ugyancsak az összhatást vizsgálja a Bíráló Bizottság. Ez magába foglalja az adott intézményhez tartozó külső és belső területeknek, a növényzetnek a gondozottságát, de első sorban a várost díszítő virágosítást. Az egyes intézmények között három típust különböztetünk meg:

 • oktatási intézmények;

 • egyházi, egészségügyi, szociális intézmények, sportlétesítmények;

 • vendéglátóhelyek, üzletek, üzemek, cégek.

 

4. Balkonok (erkélyek) kiemelt virágosításával új kategória került meghirdetésre 2018 évben. A Virágos Vác Verseny jelentkezőinek virágosítását bírálva sok szép virágos balkon volt látható. Ezek egy része a kertes házaknál, de jelentős részük a társasházaknál volt megfigyelhető. A virágpompával szemet gyönyörködtető és városunkat díszítő erkélyek a társasházakban az egyes lakók gondos munkálkodását dicsérik. Ez az új kategória továbbra is és egyre nagyobb számban őket szeretné nevesíteni és díjazni. További célja ennek az új kategóriának az is, hogy az emeletes házak csupasz erkélyei minél inkább virágosak legyenek a lakosság örömére. A kategóriában jelentkezhet olyan kertes ház, társasházi lakás, intézmény, cég, amely erkéllyel rendelkezik. A jelentkezést a jelentkezési lapon a virágos balkon felirat bekarikázásával kell jelölni. A társasházi lakások esetében fontos a jelentkezés során a pontos cím megadása (emelet/ajtó). A virágos balkonról fotók küldhető a nyár folyamán 2020. augusztus 14-ig az alábbi e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

 

 

Fontos tudnivalók:

 

 • Akiknél a Bíráló Bizottság 2019 évben a jelentkezés feltételeinek megfelelően nem látta az utcáról a kiosztott, várost szépítendő virágokat kiültetve, azok jelentkezését 2020 évben nem fogadhatja el.

 • Az idei évben is kiemelten odafigyelünk a virágos utcaképre a családi házas övezetben, valamint a társasházaknál a háztömbökre. A legvirágosabb utcák, társasházas utcarészek díjazásban részesülnek.

 • Az egységcsomagot az igénylő (jelentkező) vagy annak meghatalmazottja írásos meghatalmazással veheti át.

 

 

Sok örömet kívánnak a virágokhoz:

a Virágos Vácért mozgalom szervezői

 

 

 

 

Vác, 2020.01.24.

Hírek

 • Összes
 • Hulladékgazdálkodás
 • Közérdekű
 • Parkfenntartás
 • Parkolás
 • Pályázat
 • Sport
 • Strandfürdő és Uszoda
 • Távhő
 • Városfejlesztés
 • Városimázs
 • Állás
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all