Sok gyors futó és egy emlékezetes kékmezes álombrigád a Fut a Vác versenyén.
Több mint 550 futó vállalta fel az idén is a Fut a Vácon való részvételt a kánikula és a
nyári vakáció ellenére. A verseny, ami a futók igényének megfelelően folyamatosan
változik, most 5,4km-es körök megtételével zajlott, így a hosszabb távok futóinak
körözniük kellett, viszont minden kör után részeredményeket kaphattak
teljesítményükről, és akik csapatostól a váltófutást választották, azok a Boronkay
iskolában kialakított versenyközpontban adhatták át egymásnak a stafétát.
70 óvodást kísértek a szüleik a rajtonalhoz, ahol együtt futhatták le a kis, középsős
és nagycsoportosok 100, 200 és 300 méteres távjait az iskola előtti zöldterületen.
Minden befutó kapott ajándékot, csokit és a legjobbakat külön jutalmazták.
Győztesek voltak: 1. Tóth Fábián, 2. Kancsár Zoé, 3. Nagyéri Eszter 1. Újhelyi Lilla
Lotti, 2. Boér Ákos, 3. Endrész Boldizsár, 1. Balogh Abigé, 2. Váradi Kende, 3.
Katymarac Emma.
A verseny legnépszerűbb futama az idén is az ingyenes 2,8km-es buli futás, volt,
aminek abszolút legjobbjai állhattak a dobogóra: 1. Hanzelik Bianka, 2, Halászi
Tamara, 3. Vácy Sára, 1. Zeller Zsolt, 2. Nagy Rihárd, 3. Szabó Bence voltak. A
futamot sok kutya is kísérte, akik rajtszám mellett néha még a gazdáik Fut a Vác
pólóit is viselték a versenyen. A célban csontot és folyadék utánpótlást kaptak.
Az idén Dr. Sztankó Attila Atya, aki maga is lefutotta a félmaratoni távot, Bankő
Tamás, az MLSZ Pest megyei elnöke és Fábián Gábor a Boronkay Iskola Igazgatója
köszöntötték a futókat. A futamokon 3 képviselő indult el, Pető Tibor 21km, Kiss Zsolt
5km és Vácy Károly 2,8km távokon. A személyes példamutatás mellett számos
képviselő vett részt a díjak átadásában, ahol a várost Mokánszky Zoltán
alpolgármester képviselte.
Az 5km-es Vác Future futam leggyorsabbjai voltak: 1. Sass Diána, 2. Ősi Eszter, 3.
Keresztesi Erika (Paraolimpikon), 1. Sági József (Fut a Vác örökös bajnoka), 2. Nagy
Rihárd, 3. Szinte Bálint.
A 10km-es Vác Future Plus futam győztesei voltak: 1. Váradi Anna, 2. Zilahy Dóra, 3.
Sárközi Mónika, 1. Szaniszló Máté, 2. Fenyődi Tamás, 3. Novák Ferenc.
A leghosszabb 21km-es távot 4 körön keresztül futották a versenyzők, akik közül a
leggyorsabbak voltak: 1. Magda Dóra, 2. Petőné Prekup Dorina, 3. Borus Eszter, 1.
Jánosházi Attila, 2. Gál Péter, Mázló Attila.
Az idén is nagy sikere volt a 4x5km-es váltófutásnak, amin 12 csapat vett részt. A
leggyorsabb csapatok voltak: 1. „Sógorok”, 2. Waldorf iskola olimpikonjainak csapat
(A Waldorf iskola 3 csapattal indult a versenyen), 3. Bagyinszky Fitness team.
A verseny Fair-Play díját két babakocsit toló versenyző és Tóni Bácsi (Germann
Antal) nyerte el, aki legidősebb versenyzőként a kánikulával harcolva futotta a
versenyt.
Az idén a váci egyesületek közül a VISE versenyzői jöttek el legtöbben futni. Az
iskolák részvételén nagyon látszott a vakáció eljövetele, de az idén is az Árpád iskola
nyerte a legnépszerűbb iskolánk járó díjat.
A Fut a Cég versenye volt az idei Fut a Vác legemlékezetesebb momentuma, amikor
a Városfejlesztő KFt. több, mint 60 dolgozója, azok gyerekei kék pólóikban vidáman,
nevetve, integetve együtt futottak be a célba. Hosszú idő után egy váci cég ismét
megmutatta, hogy lehet összetartás, egymásért való küzdés egy kollektívában.

Egész biztos, hogy ők voltak a nap győztesei, és remélhetőleg ezek a boldog percek
a dolgos napjaikban is tovább kísérik őket. Köszönet a csapatuknak a pálya
kialakításáért, a versenyen nyújtott segítségükért.
A versenyen az Idén a DDC csapata is elindult. Nem csak mint támogató és lelkes
csapat, hanem a verseny abszolút győztese is (Szaniszló Máté) közülük került ki.
A versenyt az idén is Bíró György és Barátai és a VISE szervezték.